Jdi na obsah Jdi na menu
 


Historie

29. 1. 2010

Historie CHS od začátků až do dnes ...

Chovatelská stanice ušechtilých laboratorních potkanů "Od Krisicy"©

Obrazek

  • Zkušenosti s potkany:                                               od r. 2005
  • Datum zaregistrování chovu:                                      14.8.2007
  • Místo chovu:                                                             Ostrava
  • Počet chovaných jedinců od začátku chovu:               27 (z toho♀ 17, ♂ 10)
  • Aktuální počet chovaných jedinců, stav k 29.1.2009:  18 (z toho♀ 10, ♂ 8)
  • Odchovaných vrhů:                                                     9

 

Už odmalička jsem tíhla ke zvířatům. Cokoliv bylo alespoň trošku chlupaté či opeřené neuteklo :o) Navštěvovala jsem spousty kroužků, zaměřených na zvířata, zkoumala les a louky, hodně četla- to mi ostatně vydrželo dodnes. Zvířata byla a budou pro mě vším.

Mé první setkání s potkanem bylo asi v 10 letech, kdy jsem potkala slečnu s potkaním samcem na rameni. Ještě dnes si pamatuji, že to byl černý hooded a já na něj koukala jako na zjevení :) Doma ovšem můj "návrh" neprošel,měla jsem v té době už morčata a psa, proto jsem mohla jen doufat a být trpělivá. Už v té době jsem si začala zjišťovat o potkanech více, mnoho informací jsem však na internetu nenašla, přece jen to byly opravdové začátky.

Pak přišly mé čtrnácté narozeniny a opožděný dáreček. Potkaní slečna husky jménem Pinky. Mě si získala během prvního dne, troufám si říct že snad už v první vteřině, zbytek rodiny se s novým členem také brzy sžil. Za pár měsíců jsme už všichni seděli u zbrusunové potkaní klece a fascinovaně komentovali její řádění.

A byl konec, byla jsem ztracena :o)

Začala jsem znovu brouzdat po internetu a shánět více informací. Nestačila jsem se divit nad množstvím barev a variet a také nad pojmem " ušlechtilý potkan s rodokmenem ".